czwartek, 26 listopada, 2020

Filip Granek, prezes XTPL, w rozmowie z Dariuszem Wieczorkiem o negocjacjach z globalnymi koncernami w sprawie komercjalizacji rozwiązań spółki.
XTPL rozwija technologię ultraprecyzyjnego drukowania nanomateriałów. Akcje spółki zadebiutowały na NewConnect we wrześniu 2017 r. W lutym tego roku firma przeniosła się na GPW. XTPL ponosi straty i na razie nie ma przychodów ze sprzedaży. Rozmawia z partnerami w sprawie komercjalizacji swoich rozwiązań technologicznych. Kapitalizacja spółki wynosi ok. 215 mln zł. Od szczytu z lutego kurs akcji spadł o ponad 50 proc.
Filipa Granka, prezesa i wiodącego akcjonariusza XTPL, pytaliśmy m.in. o to, kiedy spółka spodziewa się komercjalizacji swojej technologii? Z jakimi firmami rozmawia? Kiedy zarząd zakłada osiągnięcie progu rentowności? Dlaczego spółka zdecydowała się na przyjęcie modelu licencyjnego komercjalizacji technologii do zastosowania w naprawie defektów w wyświetlaczach? Rozmawialiśmy również o tym, jak firma zwiększa zakres ochrony swojej własności intelektualnej? Ile zgłosi patentów? Jak przebiega trzecia faza tzw. proof of concept dla amerykańskiego producenta z branży inteligentnego szkła? Prezesa Granka pytaliśmy też o to, jaka jest sytuacja finansowo-płynnościowa spółki? Czy po ostatnim dokapitalizowaniu potrzeby inwestycyjne firmy są już zaspokojone na dłuższy czas? Jak zarząd ocenia obecną wycenę spółki i jej perspektywy?
Więcej na stronie: http://parkiet.com
Twitterze: https://twitter.com/parkietcom

Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/gazetaparkiet/

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.