czwartek, 26 listopada, 2020

Sufit napinany jest rodzajem sufitu podwieszanego, zastępującego tradycyjny sufit gips-kartonowy. Sufit napinany jest dużo bardziej ciekawszym i nowoczesnym rozwiązaniem od zwykłego sufitu z gips-kartonu. W dotyku przypomina folię, rozciągniętą membranę. Sufity napinane to elastyczny materiał transparentny PVC, który rozpina się na profilach podczas nagrzewania pomieszczenia. Tego rodzaj sufitu możemy dzielić między innymi na:

• Sufit napinany podświetlany
To sufit, który świeci swoją całą powierzchnią. Podświetlenie sufitu powoduje montaż ponad sufitem pasków LED jednokolorowych lub RGB. Dzięki taśmie LED RGB sufitu może zmieniać swój kolor.
Zobacz sufity napinane podświetlane: https://e-technologia.pl/sufity-podswietlane-oswietlenie-rgb.html

Zobacz różne rodzaje sufitów napinanych: https://e-technologia.pl/sufity-napinane-z-oswietleniem-led-katalog

Jak zamontować sufit napinany?

Montaż sufitu napinanego jest skomplikowanym procesem, dlatego zalecamy, aby dokonał go przeszkolony i wykwalifikowany pracownik. Tylko wtedy wówczas obowiązuje 15-letnia gwarancja na powłokę sufitu. Nasza firma współpracuje z instalatorami sufitów napinanych w całej Polsce.

Proces montażu w skrócie przedstawia się następująco: montaż sufitu napinanego stosuje się równolegle do właściwego poziomu sufitu, zakrywając jednocześnie niedogodności i nierówności związane ze starym stropem. W związku z montażem obniży nam się wysokość pomieszczenia, ze względu na to, aby sufit uzyskał idealnie gładką powierzchnię. Sufit napinany szyje się pod wymiar do każdego pomieszczenia indywidualnie. Zanim go zamontujemy, należy na ścianach po obwodzie przykręcić aluminiowe listwy, które będą stelażem pod sufit. W zainstalowane listwy wpina się sufit napinany. Zamontowanie sufitu napinanego to zazwyczaj kwestia jednego dnia. Warto także zaznaczyć, że jest to czysty i szybki montaż, który nie wymaga wynoszenia mebli oraz nie zabrudzi nam wyposażenia domowego kurzem lub innym brudem.

Zalety sufitu napinanego:

1. Spośród wielu zalet sufitu napinanego, należy wspomnieć o tym, że sufit może mieć różny kształt, zaczynając od łuków, brył, fal, a kończąc na załamaniach, czy poziomach.
2. Sufit odznacza się również tym, że ma idealnie równą powierzchnię bez pęknięć i rys. Sufit napinany ukrywa również nierówne tynki, a także instalację elektryczną.
3. Sufit tłumi dźwięki, pochłaniając fale dźwiękowe.
4. W suficie napinanym możemy zamontować praktycznie każdy rodzaj oświetlenia sufitowego. Szczególnie warto zamontować punktowe oświetlenie lub opaski LED. Co równie ważne, sufit może również świecić swoją całą powierzchnią, zdecydowanie rozświetlając pomieszczenie.
5. Sufit napinany posiada wiele unikatowych rozwiązań. Tak naprawdę pod kolor naszego pomieszczenia możemy dobrać również kolor sufitu z szerokiej gamy barw ponad stu kolorów lub także zamontować sufit z wybranym nadrukiem, czy wzorem. W każdym suficie napinanym można także zamontować efekt gwieździstego nieba, uzyskany poprzez montaż oświetlenia światłowodowego.
6. Minimalne obniżenie sufitu napinanego to tylko trzy centymetry. Ta zasada nie dotyczy sufitów napinanych podświetlonych taśmami LED. Wówczas należy obniżyć sufit około 15 cm i przeliczyć ilość potrzebnych taśm LED. Im większe obniżenie sufitu, tym mniej taśm będzie zużytych i cena będzie zatem niższa. Nasza firma dobiera także oświetlenie LED do sufitu napinanego i oferuje kompleksową wycenę.
7. Warto również zaznaczyć, że sufit jest nieprzemakalny i jest odporny na wilgoć, wstrząsy, kurz, czy pęknięcia. Jeżeli wystąpią na suficie jakieś tłuste plamy, można jest zmyć płynem do naczyń.
8. Bardzo ważną zaletą przemawiającą również za sufitem napinanym jest możliwość jego wielokrotnego montażu i demontażu.
9. Sufit malowany w przeciwieństwie do sufitu GK, nie wymaga okresowego malowania.

Cena sufitu napinanego

Cena zależna jest od kilku istotnych parametrów. Przede wszystkim długość i szerokość sufitu, kształt sufitu, jego rodzaj, czy miejscowość montażu. W przypadku dostarczenia takich informacji, dział handlowy naszej firmy chętnie darmowo i niezobowiązująco wyceni sufit dla Państwa.

Po więcej informacji i w sprawie wycen zapraszamy pod numer telefonu: 668 487 285 lub maila: biuro@e-technologia.pl

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article

No Related Article

0 Comments

Leave a Comment

This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.